piłka nożna / Futsal
piłka nożna / Futsal -
Futsal Szczecin zagra w niedzielę
AZS UG Gdańsk to najbliższy przeciwnik naszej drużyny. Akademicy z Pomorza zgromadzili do tej pory 17 punktów i zajmują 7. miejsce w ligowej tabeli. Odnieśli 5 zwycięstw, w 2 meczach dzielili się punktami i 8 razy schodzili z parkietu pokonani. 54 razy trafiali do bramki przeciwników i 79 razy musieli wyciągać piłkę z własnej siatki. Na 7 kolejek przed końcem ligi nie mogą być pewni utrzymania. Nad strefą spadkową mają zaledwie 2 punkty przewagi.
W jesiennej rundzie musieliśmy uznać wyższość rywala, choć była to bardzo duża niespodzianka. Do Gdańska po 4. kolejkach jechaliśmy jako lider tabeli i byliśmy zdecydowanym faworytem meczu. Po 2 minutach spotkania prowadziliśmy już 2:0, ale później to gospodarze trafiali do naszej bramki. Mecz zakończył się naszą porażką (7:5) i nie pomógł nawet piękny gol zdobyty przez Radosława Janukiewicza, który został wybrany przez kibiców bramką rundy.

AZS UG to najmłodsza drużyna w naszej lidze, ale prowadzona jest przez bardzo doświadczonego trenera Wojciecha Pawickiego. Średnia wieku zawodników to 20 lat i zapewne z każdym sezonem będą coraz bardziej wymagającym rywalem. Karol Majchrzak to najlepszy strzelec naszych gości. Zdobył już 14 bramek i w klasyfikacji strzelców ligi zajmuje wysoką 7 pozycję.

Trener Smirnov ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Nikt nie jest wykluczony z gry za kartki i nie narzeka na urazy. Zapewne w składzie zobaczymy także naszą młodzież, która coraz śmielej radzi sobie na I ligowych parkietach. Solidnie przepracowaliśmy ostatnie 2 tygodnie. Takie przerwy dobrze nam robią. Na jesień także przed meczem z Chojnicami pauzowaliśmy i chociaż meczu nie wygraliśmy, to zagraliśmy najlepszy mecz w sezonie.

Nie ma innego celu jak wygrana w tym meczu. Do rywala podejdziemy z dużym szacunkiem, z pełną koncentracją i zaangażowaniem. Na koniec rozgrywek chcemy zdobyć lepsze miejsce w tabeli i zgromadzić większą ilość punktów w stosunku do poprzedniego sezonu. Nadal liczymy się w grze o podium.