koszykówka / PLK -
Pewna wygrana PGE Spójni z WKS Śląskiem
autor: Fot. T. Burakowski PGE Spójnia Stargard pewnie pokonała WKS Śląsk Wrocław 93:67 w ważnym spotkaniu w kontekście walki tych drużyn o play-off ORLEN Basket Ligi.

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie i po wsadach Devona Danielsa i Aleksandara Langovicia było już 8:0. Wrocławianie przełamali się dopiero po czterech minutach, ale później nadal nie radzili sobie zbyt dobrze w ofensywie. Starali się to zmieniać jeszcze Daniel Gołębiowski i Hassani Gravett, ale po rzutach wolnych Alexa Steina po 10 minutach było 16:11. Drugą kwartę stargardzianie rozpoczęli od małej serii 7:0 i po kolejnych rzutach Steina mieli już nawet 12 punktów przewagi. Później ta różnica wzrosła aż do 18 punktów dzięki zagraniu Danielsa. WKS Śląsk się jednak nie poddawał - coraz lepiej prezentował się głównie Dusan Miletić. Po trafieniach Marka Klassena pierwsza połowa zakończyła się wynikiem tylko 40:31.
Kolejna część meczu długo była dość wyrównana, co oczywiście było korzystne dla ekipy trenera Sebastiana Machowskiego, która utrzymywała tym samym przewagę. Dbali o to przede wszystkim Stephen Brown i Aleksandar Langović. Po późniejszej kontrze wykończonej przez Wesa Gordona różnica wzrosła jednak do 15 punktów. Dzięki trójkom Alexa Steina oraz Karola Gruszeckiego przewaga wynosiła nawet 24 punkty. Po 30 minutach było 70:46. Czwarta kwarta już tak naprawdę niczego nie zmieniła. Zespół trenera Jacka Winnickiego nadal nie był w stanie rozwinąć skrzydeł w ataku, przez co gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Swoje akcje kończyli Adam Łapeta i Ben Simons, a pojedyncze akcje Nizioła i Mileticia nie wystarczały do odrabiania strat. Ostatecznie PGE Spójnia wygrała pewnie - 93:67.

Po 16 punktów dla gospodarzy rzucili Stephen Brown i Karol Gruszecki. Marek Klassen zdobył dla gości 17 punktów i 6 asyst.

źródło: plk.pl