Wygrana Świtu w pierwszym sparingu
Przygotowujący się do wznowienia rozgrywek, piłkarze III-ligowego Świtu Szczecin rozegrali w weekend pierwszy mecz kontrolny, w którym zmierzyli się w Gryfinie z tamtejszym Energetykiem. Mecz zakończył się zwycięstwem Dumy Skolwina w stosunku 1:4.

Spotkanie w pierwszych fragmentach było dość wyrównane, miejscowi zdołali nawet umieścić piłkę w bramce Świtu, lecz sędzia Barański odgwizdał przewinienie po faulu na bramkarzu Adrianie Kaczmarku. Po niespełna pół godzinie gry wynik zawodów otworzył ładnym strzałem Charles Nwaogu, dla którego było to premierowe trafienie w debiucie w barwach Świtu. Nigeryjski napastnik przejawiał bardzo dużą ochotę i co rusz nękał defensywę rywali. Z każdą kolejną minutą Świtowcy spisywali się coraz to lepiej, lecz do przerwy więcej goli już nie padło.
Po zmianie stron najpierw bramkarz rywali sparował na poprzeczkę uderzenie Szymona Kurczaka z rzutu wolnego, a chwilę później Krzysztof Filipowicz zmarnował wyborną sytuacje sam na sam. Zemściło się to w 62 minucie, kiedy do wyrównania doprowadził Konrad Prawucki - były zawodnik Świtu. Przyjezdni odpowiedzieli błyskawicznie bramką Mateusza Klakli, a po chwili ten sam zawodnik próbował szczęścia strzałem głową, lecz piłka zatrzymała się na słupku. W 71 minucie trzeciego gola dla Skolwinian zdobył po uderzeniu zza pola karnego Szymon Kurczak, a wynik na 1:4 ustalił pewnym strzałem z jedenastego metra Adam Ładziak. Przy wszystkich trzech golach dla Świtu w drugiej połowie nie mały udział miał Krzysztof Filipowicz, który dwukrotnie świetnie asystował, a w trzecim przypadku był faulowany w polu karnym.

Kolejny mecz sparingowy podopieczni duetu Maliński-Jabłonowski rozegrają już w najbliższą środę o godzinie 18.30, gdzie na tym samym boisku ich rywalem będzie Morzycko Moryń.

Energetyk Gryfino - Świt Szczecin 1:4(0:1)
Bramki: Nwaogu 28', Klakla 67', Kurczak 71', Ładziak 78' (k) - Prawucki 65'

Świt: Kaczmarek - Bil, Kronkowski (46' zawodnik testowany), Gołdyn (46' Graś), Odlanicki (46' Wyganowski) - Krawiec (46' Garlej) Szczepanik G. (46' Kurczak), Szczepanik O. (46' Ładziak), Jóźwiak (46' Walków) Krystek (46' Klakla), Nwaogu (46' Filipowicz).