piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga -
Błękitni odpadli z Pucharu Polski
autor: yatamankaBłękitni Stargard przegrali z Drutex-Bytovią Bytów 1:2 w I rundzie Pucharu Polski.

Stargardzianie od początku spotkania konstruowali akcje ofensywne. W 18. minucie objęli prowadzenie po rzucie wolnym wykonywanym przez Wojciecha Fadeckiego. Bramkarz gości nie miał szans przy precyzyjnym uderzeniu zawodnika gospodarzy w okienko. Przyjezdni starali się odrobić straty, ale na posterunku był Przemysław Wróbel. Na bramkę miejscowych strzelali Surdykowski i Wróbel, bez skutku. W doliczonym czasie pierwszej połowy Liśkiewicz sfaulował Mandrysza w polu karnym. Pewnym egzekutorem jedenastki dla zespołu prowadzonego przez Tomasza Kafarskiego był Łukasz Wróbel.
Stargardzianie starali się konstruować akcje, ale to zespół Bytovii poszedł za ciosem. W 57. minucie futbolówkę do bramki posłał Artur Formela i jego drużyna objęła prowadzenie. Po tej bramce Błękitni musieli gonić wynik. Szanse na gola dającego wyrównanie mieli Magnuski i Lisowski. Zespół grający przy Ceglanej mógł mieć pretensje do arbitra, który nie podyktował im jedenastki za zagranie ręką w polu karnym przez piłkarza Bytovii. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego starali się atakować, ale robili to bez jakości. Ostatecznie 2:1 wygrał zespół z województwa pomorskiego.

Krzysztof Kapuściński (Błękitni Stargard): - Wiedzieliśmy, że Drutex-Bytovia to bardzo ciekawa drużyna z bardzo dobrym trenerem. Nie chcieliśmy się ich przestraszyć i pierwsze 35 minut było bardzo dobre w naszym wykonaniu. Strzeliliśmy bramkę, mieliśmy poprzeczkę i kilka sytuacji, które wybronił bramkarz. Od tej 35. minuty do głosu doszła Drutex-Bytovia i stworzyła sobie kilka fajnych sytuacji. Wróbel dobrze bronił na linii. Karny tuż przed przerwą na na pewno na nas wpłyną. W szatni powiedzieliśmy sobie, że musimy dłużej utrzymywać się przy piłce. Nie mamy się czego wstydzić. Przegraliśmy po dobrym meczu, bo to trzeba powiedzieć, że to było dobre spotkanie. Ten pojedynek mógł się podobać kibicom. Szkoda, że przegraliśmy, ale takie jest życie.

Tomasz Kafarski (Drutex-Bytovia):
- Za nami bardzo trudne spotkanie. Od początku było widać, że obie drużyny chcą awansować do kolejnej fazy. Błękitni lepiej weszli w mecz i grali bardziej dojrzale i na większym luzie niż my. Po strzelonej bramce mój zespół wrócił do gry i stworzył sobie szereg sytuacji, ale bramkarz gospodarzy bronił bardzo dobrze. Cieszę się z wygranej, bo drużyna przeciwna grała bardzo dobrze i stworzyła sobie również kilka dogodnych sytuacji. Błękitni nas jednak niczym nie zaskoczyli i byliśmy przygotowani na taką grę. Trzeba jednak przyznać, że pierwsza połowa była z pewnością rozgrywana pod dyktando gospodarzy.

1:0 - Wojciech Fadecki 18'
1:1 - Łukasz Wróbel (k.) 45+5'
1:2 - Artur Formela 57'

Błękitni: Przemysław Wróbel - Maciej Liśkiewicz, Tomasz Pustelnik, Patryk Baranowski, Rafał Gutowski - Maciej Więcek (62' Mateusz Czapłygin), Paweł Lisowski (86' Sebastian Inczewski), Maciej Kazimierowicz, Bartosz Flis (58' Michał Magnuski), Wojciech Fadecki - Przemysław Brzeziański.

Drutex-Bytovia: Gerard Bieszczad - Łukasz Wróbel, Martin Cseh, Marek Opałacz - Sebastian Kamiński, Bartłomiej Poczobut (61' Michał Rzuchowski), Robert Mandrysz, Jakub Bąk (84' Alen Ploj), Artur Formela - Mateusz Klichowicz (78' Kamil Wacławczyk) - Janusz Surdykowski.

Żółte kartki: Fadecki, Pustelnik, Lisowski (Błękitni) oraz Poczobut, Formela, Wróbel (Drutex-Bytovia).
źródło: własne/drutexbytovia.pl/