piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Gryf pewnie ogrywa Rasel
autor: Daniel Klamborowski5 lutego 2016 roku w Kamieniu Pomorskim na boisku ze sztuczną nawierzchnią pierwszy zespół Gryfa Kamień Pomorski pokonał IV-ligową drużynę Rasel Dygowo 5:0. Początek meczu to wyrównane spotkanie, drużyny powoli testowały swoje możliwości i tak naprawdę niewiele na boisku się działo. Przybyli licznie na mecz kibice Gryfa dzielnie znosili trudy niesprzyjającej aury. W strugach rzęsistego deszczu cierpliwie wyczekiwali na pierwszą bramkę.
W 24’ minucie pierwszego gola dla kamieńskiego zespołu zdobył Damian Karczmarski. To już kolejny bramkarz, który nie znalazł recepty na potężne uderzenie z dystansu kamieńskiego „niedźwiedzia”. Goście szybko odpowiedzieli bramką, sędziowie dopatrzyli się jednak spalonego i gol nie został uznany. Wynik do przerwy nie uległ zmianie. W drugiej części spotkania wynik meczu na 2:0 podwyższył Maciej Szwech. Niespełna minutę później trzecią bramkę dla Gryfa zdobył Szymon Włodarek sprawiając wszystkim wiele radości. Wielu bowiem od dawna czekało na przełamanie naszego napastnika i moment kiedy Włodar odpali i zacznie strzelać bramki. Ten moment przyszedł w piątkowym meczu sparingowym. Dziesięć minut później ponownie Szymon Włodarek i gospodarze prowadzili już 4:0. Drużyna z Dygowa ponownie odpowiedziała golem, jednak i w tym przypadku sędziowie odgwizdali spalonego. Zwycięstwo kamieńskiego Gryfa przypieczętował Damian Karczmarski, po raz kolejny „niedźwiedź” udowodnił, że nie ma mocnych na jego atomowe uderzenie. Pomimo znacznej odległości piłka po raz piąty wylądowała w bramce gości. Więcej bramek nie oglądaliśmy, mecz zakończył się wynikiem 5:0.

Dziękujemy serdecznie kibicom, którzy w strugach deszczu dzielnie wytrwali do samego końca spotkania. Mamy nadzieję, że ilość bramek i styl w jakim zostały zdobyte wynagrodziły wszelkie niedogodności. Słowa uznania należą się trenerowi Jarosławowi Włodarczykowi, który trafnie wytypował skład na to spotkanie. W chwili obecnej w pierwszym zespole trenuje 22 zawodników co powoduje konieczność dokonywania właściwych wyborów. Dziękujemy sędziom, a także zawodnikom, trenerowi i działaczom drużyny Rasel Dygowo.

Przypominamy, że trwa okres przygotowawczy i podczas meczów sparingowych testowane są różne warianty i różni zawodnicy. Jedni sobie radzą, inni mają zaległości i muszą potrenować, jeszcze inni potrzebują trochę czasu na powrót do pełni formy. Na chwilę obecną nie możemy jeszcze mówić o ostatecznym kształcie, składzie, ustawieniu i strategii zespołu.

Zapraszamy na kolejny mecz sparingowy, który odbędzie się w niedzielę, 7 lutego 2016 roku o godz. 14.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kamieniu Pomorskim. Przeciwnikiem kamieńskiego zespołu będzie drużyna Błękitni Trzygłów. Drużyna ta po rundzie jesiennej zajmuje 10’ miejsce w klasie okręgowej. Zapraszamy!
źródło: Daniel Klamborowski