piłka nożna / Ekstraklasa -
Minimalna porażka z Legią
autor: Krzysztof GrzeszkowiakPiłkarze Pogoni Szczecin ulegli na własnym boisku Mistrzowi Polski - Legii Warszawa 0:1. Podopieczni Czesława Michniewicza długo stawiali opór faworyzowanemu zespołowi z Warszawy, którego ostatni mecz z Jagiellonią Białystok wywołał tyle emocji i kontrowersji. Nie udało się jednak zdobyć choćby punktu i granatowo - bordowi nadal zajmują ósmą lokatę w tabeli. Za to Legia o dwa punkty wyprzedza grającego w niedzielę Lecha.
Jako pierwsza w tym spotkaniu okazję miała Pogoń, w siódmej minucie przed swoją szansą stanął Łukasz Zwoliński, ale jego strzał został zablokowany. Po kilku minutach wynik meczu mógł otworzyć Brzyski, ale futbolówka po silnym strzale z dystansu wylądowała na poprzeczce. Na siedem minut przed końcem pierwszej odsłony spotkania Rafał Murawski mógł pokonać Dusana Kuciaka, ale golkiper z Warszawy nie dał się zaskoczyć. Chwilę wcześniej legioniści domagali się rzutu karnego, po starciu Łukasza Brozia z Adamem Frączczakiem, ale sędzia nie dał się nabrać na rzekomy faul. W końcówce pierwszej części gry piłka jeszcze raz wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę, tym razem po uderzeniu Jodłowca.

Po zmianie stron Legia nie zamierzała zwolnić, ale ani Orlando Sa, ani Broź nie potrafili skutecznie wykorzystać swoich okazji.
Fantastyczną interwencją popisał się młody Kudła w 64 minucie, kiedy futbolówka po strzale Jodłowca zmierzała pod poprzeczkę. Portowcy dzielnie stawiali opór zespołowi z Warszawy do 76 minuty. Wówczas pechowe zagranie Mateusza Matrasa w polu karnym sprawiło, że piłka trafiła pod nogi Orlando Sa a ten nie miał najmniejszych problemów z wpakowaniem jej do pustej bramki. W doliczonym czasie gry każda ze stron miała po jednej szansie. Najpierw Duda i Saganowski podjęli złą decyzję a chwilę później Łukasz Zwoliński posłał piłkę obok słupka.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:1(0:0)
0:1 - 76' Orlando Sa

Pogoń: Kudła - Rudol, Matras, Golla, Nunes - R. Murawski, Walski (75' Janota) - Frączczak (85' Wojtkowiak), Akahoshi, Kun (62' Danielak) - Zwoliński.

Legia: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski - Żyro (57' Duda), Furman, Jodłowiec, Masłowski (80' Bereszyński), Kucharczyk - Sa (90+4 Saganowski)

Żółte kartki: Rudol (Pogoń) oraz Masłowski, Broź, Sa (Legia).
sędziował: Jarosław Przybył (główny) oraz Konrad Sapela, Dawid Golis (asystenci), Marek Opaliński (techniczny)
źródło: wlasne