inne / inne sporty
inne / inne sporty -
II dzień 15. Memoriału Anny Kłos-Sulimy
autor: aszefOkoło godziny 9.30 zakończona została pierwsza z konkurencji 15. Memoriału Anny Kłos-Sulimy, czyli zmagania prejuniorek.

Prowadzenia po pierwszym dniu nie udało się wykorzystać Kornelii Pacholec (SGA Gdynia), którą na ostatniej prostej zdołała wyprzedzić Anna Murikova z Łotwy. Najwyższe miejsce wśród szczecinianek (4.) zajęła Bianka Kondzioła. W rywalizacji juniorek niespodzianki nie było. Swoje świetne przygotowanie raz jeszcze potwierdziła bezkonkurencyjna Zhala Priyeva (Azerbejdżan), która w klasyfikacji prowadziła już od piątku. Najlepsza z Polek, Natalia Kozioł, zajęła 6. lokatę.
Dużo emocji przyniosły starty zbiorówek. Po pierwszym dniu 40. Międzynarodowego Turnieju Wiosny na czele znajdowała się wprawdzie reprezentacja Białorusi, ale tuż za nią plasowały się Izrael oraz Azerbejdżan (ex aequo). W sobotę liderki potwierdziły wysoką formę, znów okazały się najlepsze i zakończyły turniej przed drugim Azerbejdżanem i trzecim Izraelem.

Najbardziej prestiżowa część seniorska została natomiast zdominowana przez Melitinę Stanioutę, absolutną faworytkę imprezy. Białorusinka, która podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w tureckim Izmirze zajęła bardzo wysokie 5.miejsce, w Szczecinie nie dała rywalkom żadnych szans. Na zakończenie piątkowych zmagań prowadziła prawie trzema punktami, w sobotę jeszcze tę przewagę powiększyła. Najwyższe miejsce wśród Polek (7.) zajęła Anna Czarniecka. Ubiegłoroczna mistrzyni, Marta Nowicka, tę edycję turnieju zakończyła na 14. pozycji.

- Nie wszystko wyszło dokładnie tak, jak chciałam, ale muszę powiedzieć, że jestem z siebie naprawdę zadowolona - mówiła zaraz po ostatnim występie Nowicka. - Do Szczecina przyjechały w tym roku zawodniczki z czołówki światowej gimnastyki, dzięki czemu mamy okazję obserwować z bliska te najlepsze. Samo patrzenie na to, jak ćwiczą jest już wielką wartością. Mamy szansę przyglądać się ich treningom, a później możemy starać się naśladować podpatrzone tam elementy.

Po zakończeniu zmagań sportowych, odbyła się uroczysta gala oraz ceremonia wręczenia nagród, podczas której uhonorowano wyróżnione zawodniczki. Najlepsze seniorki, obok medali i pucharów, otrzymały między innymi nagrody pieniężne w wysokości 500 euro (złoto), 300 euro (srebro) i 200 euro (brąz).
źródło: Maciej Żmudzki - AR BONO