siatkówka / II liga kobiet
siatkówka / II liga kobiet -
Dwa punkty w dwóch meczach SMS-ek
autor: smspoliceSiatkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police w miniony weekend rozegrały dwa ligowe spotkania. Wywalczyły w nich cenne dwa punkty.

Pierwszym rywalem SMS-ek była drużyna Orła Elbląg. Prowadzone przez trenera Andrzeja Jewniewicza elblążanki w tym sezonie jeszcze nie wygrały. W Policach przełamały złą passę i pokonały SMS-ki 3:0. Gospodynie nawiązały walkę jedynie w trzecim secie. Zagrały bardzo ambitnie i z pełną determinacją. I trochę szkoda, że tego seta przegrały 23:25, bo w przypadku wygranej końcowy rezultat mógłby być całkowicie inny.
SMS Police - Orzeł Elbląg 0:3 (13:25, 17:25, 23:25)

Dzień później, policzanki mierzyły się z Orłem Malbork. Rywal w tym sezonie wygrał trzy spotkania, więc mecz zapowiadał się bardzo ciekawie i... taki był. Na początku, to malborczanki górowały w hali Zespołu Szkół. Wygrały pierwsze dwie partie i wszystko zapowiadało, że kolejne trzy punkty powędrują na ich konto. Gdy większość już zwątpiła w SMS-ki, to one odwróciły losy spotkania i zaprezentowały pełne dramaturgii widowisko sportowe. Wygrały trzecią partię 25:17 i przedłużyły sobie szanse na korzystny rezultat. W kolejnym secie Orzeł prowadził już 23:17. SMS-ki dokonały wydawać by się mogło rzeczy niemożliwej. Zdobyły osiem punktów z rzędu i pozbawiły rywala jakichkolwiek szans na wygranie tej partii. W piątym secie ponownie toczyła się bardzo ciekawa i zaskakująca gra. SMS Police najpierw prowadził 10:7, by potem przegrywać 10:12 i 12:14. Zawodniczki trenera Szymona Żołędziewskiego dzielił od wygrania tylko jeden i aż jeden punkt. Orzeł nie potrafił jednak poradzić sobie z presją i skrzętnie wykorzystały to SMS-ki. Najpierw wyrównały, a potem zdobyły zwycięski 17 punkt i po raz kolejny udowodniły, że wiara w swoje umiejętności może odwrócić losy spotkania.

SMS Police - Orzeł Malbork 3:2 (21:25, 15:25, 25:17, 25:23, 17:15)

SMS Police:
Wojtarowicz, Borowska, Karsztun, Tymosiewicz, Abramajtys, Berbecka, Dziewiątkowska, Maksym, Bimkiewicz, Wachel, Paluszkiewicz, Świt (l)

Po rozegraniu pięciu spotkań, zawodniczki SMS-u Police zajmują czwartą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem siedmiu punktów.
źródło: smspolice.pl