piłka ręczna / Superliga mężczyzn
piłka ręczna / Superliga mężczyzn -
Turniej w Dzierżoniowie rozpoczęli od wygranej
autor: cubajdukZwycięstwem zakończył się jedyny czwartkowy mecz Gaz-System Pogoni Szczecin w Dzierżoniowie. Tam odbywa się XI Memoriał im. Jerzego Klempela. Podopieczni Rafała Białego trafili do grupy A razem z HC Motorem Zaporoże (Ukraina), SKA Mińsk (Białoruś), HC Gomel (Białoruś) oraz Zagłębiem Lubin (Polska). W pierwszym meczu najczęściej przewijającym się nazwiskiem było nazwisko Wojciecha Zydronia.
Początek pierwszego meczu Gazowników w nadmorskim Dzierżoniowie był dość wyrównany. Trwało do mniej więcej do 15 minuty spotkania. Później zryw zanotowali szczypiorniści z Białorusi (10:7). Jak się jednak później okazało, była to woda na młyn dla zawodników Białego. Kolejnych 6 celnych rzutów odmieniło losy meczu na tyle, że końcowe zwycięstwo stało się faktem. Do przerwy Pogoń prowadziła jednak dwoma trafieniami. W drugiej połowie dobre zawody kontynuował popularny w Szczecinie 'Zyga'. Łącznie do siatki rywala trafił aż 8-krotnie. Jego wyczyn skopiował jedynie Karamyszew w meczu przeciwko kwidzyńskiemu MMTS-owi. Swoje szanse otrzymali także młodsi gracze. Kilku potwierdziło to nawet bramkami.

Gaz-System Pogoń Szczecin - HC Gomel 27:23 (12:10)

Gaz-System Pogoń: Szczecina - Zydroń 8, Krupa 5, Bruna 3, Jedziniak 3, Walczak 2, Gierak 2, Grzegorek 1, Gmerek 1, Konitz 1, Zaremba 1 oraz Stankiewicz, Krysiak.
Kary: 12 min. (Walczak 4 min., Gierak 4 min., Zaremba 2 min., Zydroń 2 min.).
Karne: 2/5.

HC: Maroz - Parhomienko 4, Pacykalik 3, Marczanka 3, Jaszczanka 3, Patarocha 2, Chabrow 2, Smolikow 2, Serhel 1, Wołkow 1, Mażaka 1, Małyszenka 1.
Kary: 10 min. (Chabrow 2 min. - cz.k., Patarocha 2 min., Pacykalik 2 min., Wołkow 2 min., Smolikow 2 min.).
Karne: 4/5.

W piątek szczecinianie na parkiet wybiegną już o 12.45 i podejmą lubińskie Zagłębie. Nie będzie to jednak jedyny pojedynek w tym dniu. O 19.45 zagrają jeszcze jedno spotkanie, w którym przeciwnikiem będzie HC Motor Zaporoże.
źródło: własne/SportoweFakty.pl