siatkówka / Pozostałe rozgrywki
siatkówka / Pozostałe rozgrywki -
Osiągnięcia siatkarek i siatkarzy PUM-u na MP
autor: floraSukcesem zakończył się występ siatkarek i siatkarzy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie w Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych. Studentki PUM-u zajęły czwarte miejsce, a studenci zostali mistrzami Polski.

Przed zawodami na szczecińskich zawodniczkach nie ciążyła żadna presja. - Nie uchodziłyśmy za faworyta mistrzostw. Pojechaliśmy do Krakowa dobrze się bawić na parkiecie - podkreślała Natalia Mikosz, która uznano najlepszą rozgrywającą turnieju.
Ona sama z tego wyróżnienia nie jest do końca zadowolona. - Gdybyśmy zdobyły medal, to miałabym poczucie, że zrobiłam wszystko, co w mojej mocy. Nagroda indywidualna nie cieszy, gdy i zespół nie ma się z czego cieszyć.

Ubiegłoroczne tryumfatorki SALPS-u wygrały pierwsze trzy spotkania, z Łodzią, Lublinem i Białymstokiem (2:0), ale w półfinale przegrały z Krakowem, a w meczu o brązowy medal uległy Poznaniowi (1:2). - Apetyt rósł w miarę jedzenia, więc pozostał niedosyt - przekonywała Mikosz. - Finał zdecydowanie był w naszym zasięgu. Wiedziałyśmy o tym my, wiedziały o tym krakowianki, jednak to był jedyny mecz w mistrzostwach, w którym niestety nie udźwignęłyśmy ciężaru ciążącej na nas presji.

Pomimo tego osiągnięcie szczecinianek - podobnie zresztą jak szczecinian - to największy sukces akademickiej siatkówki w historii ostatnich 30 lat uczelni.

Ci drudzy tylko raz zeszli z boiska pokonali (0:2 z Poznaniem), odnosząc zwycięstwa z Gdańskiem (2:0), Krakowem (2:1), w półfinale z Łodzią (2:0) i w finale ponownie z Krakowem (2:0). Jakub Kopiński został najlepszym blokującym turnieju, zaś Siergiej Gierżot - najbardziej wartościowym graczem zawodów.

Skład zespołu kobiet: Natalia Mikosz, Małgorzata Owsianowska, Agnieszka Sypień, Joanna Rączy, Aleksandra Witkoś, Natalia Zalepa, Katarzyna Topczewska, Sandra Janasz, Katarzyna Symczak, Paulina Stępień, Katrin Dudarenko, Monika Kantor, Marika Babczyńska, Agnieszka Biskup.

Skład drużyny mężczyzn: Adam Kurpik, Sergiej Gierżot, Mateusz Florkowski, Michał Kaźmierczak, Jakub Kopiński, Tomasz Baran, Sebastian Sokołowski, Daniel Tołłoczko, Artur Kosarzycki, Piotr Zdunek, Sebastian Radziak, Mieszko Florkowski, Michał Korwin-Piotrowski.
źródło: własne/pum.edu.pl